Franklin Templeton, Bitcoin ve Ethereum’un Ötesine Geçiyor!

Son haberlere göre Bitcoin ve Ethereum ETF ihraççısı Franklin Templeton, yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Bu bağlamda kaynaklar, yeni bir fon üzerinde çalıştığını söylüyor. Bu özel fon bir dizi kripto para birimine maruz kalma imkanı sunacak. Ayrıca, potansiyel olarak stake ödülleri sağlayacak. Kaynaklara göre bu fonun hedefinde kurumsal yatırımcılar olacak. Bu arada Franklin Templeton, Zero Hash ile önemli bir ortaklık kurdu.

Franklin Templeton, Bitcoin ve ETH’nin ötesine bakıyor!

Kaynaklara göre, 1,6 trilyon dolarlık ABD Silikon Vadisi varlık yöneticisi Franklin Templeton, kripto odaklı yeni bir yatırım fonu kurmayı düşünüyor. Yatırım aracını, kurumsal yatırımcıları hedefleyen özel bir fon olarak yapılandıracak. Ayrıca, Bitcoin (BTC) ve Ether’in (ETH) ötesinde kripto para birimlerine yatırım yapacak. Rapora göre, varlık yöneticisi ayrıca fonun yatırımcılarına stake ödüllerini aktarmayı da planlıyor.

Franklin Templeton, müşterilerine kripto ve tokenize varlık yatırımları sunmak için dijital varlık endüstrisine giren birkaç geleneksel finans devlerinden biri. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu yılın başlarında ABD’de bir spot Bitcoin ETF başlattı. Ayrıca, ikinci en büyük kripto varlığı olan Ethereum için benzer bir teklifi listelemek için başvurdu.

Franklin Templeton, USDC’yi Zero Hash ile entegre ediyor

Varlık yönetiminde küresel bir lider olan Franklin Templeton, kripto ve stablecoin’ler için önde gelen altyapı platformu Zero Hash ile işbirliğini duyurdu. Bu ortaklık, USDC fonlama raylarının Franklin Templeton’ın operasyonlarına entegrasyonunu işaret ediyor. Böylece, Franklin OnChain ABD Devlet Para Fonu (FOBXX) için satın alma ve itfaları kolaylaştırıyor. Her bir fon payını, BENJI tokenleri temsil ediyor. Bu da bu dijital tokenlerle bire bir hizalanarak işlem verimliliğini artırıyor.

Benji Investments platformunu kullanan kurumsal yatırımcılar bu entegrasyondan büyük ölçüde fayda sağlayacak. Artık tokenize fona yaptıkları yatırımları neredeyse gerçek zamanlı ödeme ile yönetmek için 7/24/365 USDC fonlama yeteneklerinden yararlanabilirler. Zero Hash’in sağlam API altyapısı, işlem sürecini basitleştiriyor. Ayrıca, fiat ile tokenize varlıklar arasında geçiş yapan kullanıcılar için uyumluluk ve güvenlik sağlıyor. Franklin Templeton Dijital Varlıklar Başkanı Roger Bayston, girişimle ilgili heyecanını dile getirerek şunları söyledi:

Tokenizasyon, yeni yatırım çağı için finans sektöründe devrim yaratma potansiyeline sahip. Tokenlaştırılmış varlıklar için kullanıcı dostu bir giriş ve çıkış rampası sağlamak üzere Zero Hash’in ödeme raylarından yararlanarak fonumuza erişimi daha da demokratikleştirmekten mutluluk duyuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir